“Chechło” – kim są bohaterowie?

Książki polskich autorów są nie lada gratką dla polskich czytelników. W końcu tylko w takich pozycjach można odnaleźć zabawę słowną charakterystyczną dla kogoś kto się w kraju urodził oraz wychował, a w dodatku w tle najczęściej znajdują się polskie krajobrazy. Paulina Świst jest autorką, która stworzyła książkę inspirowaną tym co dobrze zna, czyli rodzinnymi stronami. Książka Chechło ze strony www.taniaksiazka.pl zawiera wiele charakterystycznych obrazów dla śląska, z które pisarka pochodzi.

Kim jest Paulina w powieści “Chechło”?

Paulina jest jedną z głównych postaci w książce “Chechło“. Jest ona zwariowana, ale nie można jej nie lubić. Jej optymizm udziela się wszystkim wokół, a jej osobowość jest urzekająca. Młoda kobiet prócz tego, że ma wiele energii, to jeszcze wie jak ją spożytkować. Paulina pracuje w kilku miejscach na raz. Jest ona zarówno poważną jak i profesjonalną urzędniczką, ale także kelnerką, która świetnie da sobie rady z każdym klientem. Jej osoba może urzec każdego, kto lubi pozytywnych ludzi, ale mających też nieco sarkastyczny styl bycia. Jej życie nie kręci się jednak tylko wokół pracy. Ma ona też inne zainteresowania. Można tutaj wspomnieć o pisaniu książek, które autorka namiętnie pisze jednak tylko do poduszki. Prócz tego Paulina ma cichego wielbiciela, który może zamieni się już wkrótce w coś więcej. Marcin, który również jest istotną postacią w książce jest dla dziewczyny dużym wsparciem. Romans między tą dwójką zdaje się już wisieć w powietrzu. Czy ta relacja się rozwinie?

Relacja Pauliny z Marcinem

Paulina została już nieco bliżej opisana. Jednak co z Marcinem? Ten przystojny adwokat jest także postacią, o której warto nieco opowiedzieć. Jest on podobnie jak Paulina zadeklarowanym singlem, który nikogo nie szuka i nie ma zamiaru się tym zająć. Paulina ma podobne podejście do tego tematu jednak między nimi istnieje po prostu niezaprzeczalna chemia. Marcin oraz Paulina będą nie tylko cichymi kochankami, ale razem przeżyją również następne wakacje. Ich wspólna relacja dzięki temu się nieco zacieśni. Książka “Chechło” od Pauliny Świst jest idealną pozycją na wakacje. Jej powieść może zarówno wzbudzić emocje grozy jak i zniecierpliwienie na punkcie tego co stanie się dalej z Marcinem oraz Pauliną. Warto też wspomnieć, że kolejną znaczącą postacią w książce będzie Luca. Jest on jednak w odróżnieniu od Pauliny oraz Marcina nie aż tak dobrą postacią. Jego postać w książce wiele namiesza. Premierowa książka “Chechło” już wkrótce w księgarni.

 

Tagged , , ,